Fauna i Flora

wykorzystywane w meblarstwie

 

Obecnie wygląd mebli jest determinowany nie tylko przez panujące trendy. Oprócz tradycyjnych stylów, coraz powszechniejsza staje się awangarda, szokowanie lub chęć zaciekawienia. Inspiracje na rzecz kształtów mebli czerpane są praktycznie z każdej dziedziny życia. Poniżej zaprezentuję kilka mniej lub bardziej odważnych realizacji.

 

Biblioteczne drzewo

 

Fauna i Flora wykorzystywane w meblarstwie - ewamebluje.pl

architectureartdesigns.com

 

Włoski projektant z północno-wschodniej prowincji Pordenone stworzył ten niewątpliwie wspaniały mebel. Biblioteczne drzewo (Libreria Albero) jest regałem powstałym na kanwie kształtu drzewa, tworząc unikalne półki, wynikające z naturalnych kształtów. Jest to kontrast do tradycyjnych, prostych mebli. Regał będzie na pewno wyróżniał się od wszystkich mebli, jednak może tworzyć ciekawy element pomieszczenia. Mebel wykonany jest jako jeden element (200×120 cm) i może być wyeksponowany pod ścianą, jak i na otwartej przestrzeni.

 

Lampa Artichoke

 

Fauna i Flora wykorzystywane w meblarstwie - ewamebluje.pl

meblonista.pl

 

Lampa z dosłownego tłumaczenia karczoch nie raz porównywana jest do szyszki. Autorem lampy jest Poul Henningsen (1894-1967), a ponadczasowość i utrzymująca się sława karczocha, świadczy o wybitnym talencie projektanta. Klosz składa się z 12 łuków, do których przymocowano 72 metalowe płatki, przypominające liście. Płatki są przymocowane w taki sposób, aby nie było widać żarówki, przez co lampa nas nie razi.

 

Pufa Mors

 

Fauna i Flora wykorzystywane w meblarstwie - ewamebluje.pl

offbeathome.com

 

Pufa czy krzesło wykorzystuje rzeźbę morsa naturalnych rozmiarów. Ewidentnie zwróci uwagę każdej osoby, jednak swoją formą nie zaprasza do codziennego odpoczynku. Meblowy mors bardziej nadaje się jako ozdoba z dodatkową możliwością siedzenia.

 

Fotel Summer Flower

 

Fauna i Flora wykorzystywane w meblarstwie - ewamebluje.pl

luxdesign.com.pl

 

Pufa wywodząca się z Kolekcji Happy Barok powstała na bazie naturalnego aksamitu i chromowanych nóżek. Siedzisko jest wzorowane na modelu kwiatu. Pufa będzie doskonale wyglądać i służyć nie tylko u nas w domu, ale także w salonie czy eleganckim butiku.

 

Psia lampa

 

Fauna i Flora wykorzystywane w meblarstwie - ewamebluje.pl

interiordesign-tips.org

 

 

Z całą pewnością jest to najbardziej kontrowersyjny mebel ze wszystkich przedstawionych. Projektant pod pseudonimem “Whatshisname” urodzony w Polsce, jednak pracujący w Wielkiej Brytanii, na pewno chciał wszystkich zaszokować i to z powodzeniem. Lampa niewątpliwie skłania do refleksji, a większość osób zadaje sobie pytanie, co skłoniło do tego autora.