Krzesła

dla kawiarni, restauracji, pubów i barów

 

Podstawą w każdym lokalu są niewątpliwie krzesła. Niewygodne spowodują, że rozkoszowanie się pyszną kawą lub posiłkiem zamiast przyjemnością, będzie męczące. Odpowiednio wyprofilowane oparcie i ukształtowane siedzisko mają ogromny wpływ na komfort siedzenia.

 

3 etapy wyboru krzeseł:

 

1. Materiał

 

Najczęściej wybierane są krzesła drewniane, bukowe. Do elementów tapicerowanych piankę oraz wytrzymałą tkaninę obiciową, niekiedy eko-skórę (skaj), najrzadziej skórę naturalną (ze względu na swoją cenę). Nogi zabezpieczane są filcowymi podkładkami, ułatwiającymi przesuwanie i nie rysowanie podłogi. W bardziej nowoczesnym stylu krzesła oparte są o metalowy lub chromowany stelaż, jak również o siedzisko wykonane z tworzywa sztucznego, zaś klasyczne wykorzystują naturalne lub syntetyczne plecionki.

 

Krzesła dla kawiarni, restauracji, pubów i barów - ewamebluje.pl  krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_01c  

meblonista.pl

 

2. Tematyka

 

Kawiarnia

 

Lekkie, twarde, czasami częściowo tapicerowane, coraz częściej z możliwością sztaplowania (nakładania jednego na drugie) i stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, to typowy model krzesła do kawiarni. Dlatego coraz częściej stosuje się krzesła z tworzyw sztucznych połączonych z metalem lub materiałem drewnopochodnym, odpornych na różne warunki atmosferyczne.


krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_03  krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_03b  krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_03c

futurefurniture.pl

 

Restauracja

 

Restauracyjne krzesła są zazwyczaj cięższe, tapicerowane, niekiedy posiadające podłokietniki. Wyjątkiem spotyka się krzesła twarde, ponieważ z założenia klient ma otrzymywać jak największą wygodę w oczekiwaniu na posiłek oraz w trakcie jego spożywania. Najczęściej krzesła cechują się miękkim siedziskiem i twardym oparciem. Rzadkością stosuje się metalowe lub z tworzyw sztucznych.

 

krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_04   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_04b

labambetle.pl

 

Pub

 

Co wyróżnia krzesła do pubów? Niewątpliwie wysokość. Hokery to wysokie krzesła z nikim oparciem, niekiedy z jego brakiem, standardowo z poprzeczkami pozwalającymi wygodnie oprzeć stopy. Drewniane tapicerowane, metalowe, z tworzywa sztucznego, wybór materiału najczęściej zależny jest od charakteru aranżacji. Ważne, że takie krzesła muszą być stabilne, dlatego niekiedy przytwierdza się je na stałe do podłogi, wówczas ich siedzisko jest obrotowe.

 

   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_05c   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_05b

resol.es

Bar

 

Szybki i smaczny posiłek, szybkie sprzątnięcie po kliencie i zaraz pojawia się następny. Krzesła barowe to hokery lub tradycyjne krzesła, które dość ułatwo utrzymać w porządku. Z reguły wybiera się te drewniane, czasami z siedziskiem tapicerowanym, mającym zapewnić większy komfort użytkowania.

 

   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_06b   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_06c

krzeslaradomsko.pl

 

3. Styl

 

W jakim stylu wybrać krzesła? Wszystko zależne jest od profilu i tematyki lokalu. Zupełnie inne krzesła dobierzemy do eleganckiego wystroju niż do „chłopskiej” aranżacji. Co nas ogranicza? Jedynie wyobraźnia 🙂
W dzisiejszych czasach gama kolorystyki i modeli jest nieograniczona, możemy wybrać gotowe krzesła lub stworzyć coś pod indywidualne zamówienie, z uwzględnieniem barwy, materiału i wymiarów.

 

krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_02c   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_02b   krzesla_dla_kawiarni_restauracji_pubow_i_barow_02

idealmeble.pl