Nietypowe biblioteczki

ciekawą alternatywą do przechowywania książek

 

Biblioteczka to nie tylko połączone ze sobą kilka desek, najczęściej zamykających się w prostopadłościan. To interesujące uatrakcyjnienie wnętrza, funkcjonalność połączona z estetyką, dodająca intrygującego akcentu.

 

Książkowy fotel

 

Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl

culturaalternativa.com.br

 

Dzięki temu projektowi fotela w każdej chwili możemy sięgnąć po ostatnią lekturę, otaczając się przy tym książkami, które chcemy przeczytać. Forma w stylu bauhaus będzie doskonale współgrała z prawie każdą aranżacją. Może być doskonałym wyzwaniem na zorganizowanie książek do przeczytania w ciągu roku. Tylko kto się tego podejmie?

 

Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl

theendearingdesigner.com

 

Miękka poduszka i oparcie wręcz przyciągają do skorzystania i wgłębiania się w ostatnio czytaną książkę. Obłe kształty i tradycyjna forma przypominają klasyczny typ fotela. Skórzane wykończenie dodaje nieco elegancji, która jest równoważona z zamierzonym nieuporządkowaniem ułożonych poniżej książek.

 

Drzewny regał

 

Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.plNietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl

coolthings.com

 

Odwołanie się do przyrody jest dosyć często stosowaną taktyką, jednak w tym projekcie biblioteczka otrzymała sporą dawkę „powietrza”, nie przytłaczając swoim rozmiarem. Dlatego możemy stworzyć „drzewną alejkę” i każdy z domowników otrzyma sposobność posiadania własnej małej biblioteczki.

 

Plaster miodu

 

Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.plNietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl

meblonista.pl

 

Kolejne odwołanie do natury, tym razem w postaci plastra miodu, zamkniętego w klasycznej bryle. Na pewno jest to świetny pomysł do podzielenia książek ze względu na kategorie.

 

Rzeźba 3d

 

  Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl

weburbanist.com

 

Tylko dla odważnych, posiadających sporą ilość miejsca. Biblioteczka w kształcie niedźwiedzia polarnego to przede wszystkim ozdoba z możliwością umieszczenia książek. Bez wątpienia będzie elementem głęboko zapadającym w naszą pamięć.

 

Mapa USA

 

Nietypowe biblioteczki ciekawą alternatywą do przechowywania książek - ewamebluje.pl

cool-thing.net

 

Oprócz oryginalnej biblioteczki posiadamy niezwykły sposób na podzielenie książek, np. historycznych, opisujących dany stan, dodatkowo podświadomie zapamiętując jak się nazywa i gdzie jest umiejscowiony.

 

Biblioteczka może być nie tylko funkcjonalna, ale także w ciekawy sposób urozmaicać pomieszczenie. Powieszona na ścianie czy zawieszona pod sufitem, dzieląca spore pomieszczenia lub stojąca pod ścianą; obecnie możemy wykorzystać nietuzinkową biblioteczkę, która nadal będzie pełniła swoje zadanie.