Biały styczeń 2016

zestawienie miesiąca

 

Nie raz sporządzenie aranżacji zaczyna się od koloru. Jakiś produkt wpadnie nam w oko, przez co spędzamy później pół dnia na znalezienie solniczek w kolorze czerwonym, aby idealnie pasowały do naszych pozostałych dodatków w kuchni 🙂 Dlatego wymyśliłam, aby tworzyć zestawienia kolorystyczne mebli i dodatków w danym kolorze, które mnie zainteresowały. Może dzięki temu i Wy dostaniecie weny na tworzenie niesamowitych własnych wymarzonych aranżacji.

 

Biel od razu kojarzy mi się z czystością, nowością. W związku z czym zainspirowała mnie, aby to właśnie tą barwą, a właściwie brakiem koloru, rozpocząć comiesięczne zestawienia miesiąca.

 

Jednej, najprawdziwszej barwy bieli nie ma, znaczenie tego odcienia jest raczej umowne. Kolor biały jest przez każdego człowieka inaczej odbierany, przez co dość często dzielimy go na odmianę ciepłą, neutralną, chłodną, czy dzienną. Również porównujemy do rzeczywistości, np. mleczna biel, śnieżnobiała biel, śmietankowa biel.

 

Kolor biały kojarzy nam się z jasnością, czasami również ze sterylnością, na pewno optycznie powiększa przestrzeń, odbijając światło. Co jest ważne, to to, iż możemy zestawiać go z dowolną inną barwą. Pastele będą oddziaływały kojąco, ocieplając wnętrze; zaś mocne zestawienia mogą drażnić, ale stwarzają nowoczesne aranżacje.

 

Biały styczeń zestawienie miesiąca - ewamebluje.pl