Jak czyścić meble:

jak usunąć sierść zwierząt z tapicerki materiałowej?

 

Ile to już razy zastanawiałam się, jak usunąć plamy z mebli i czym czyścić ukochaną sofę?
Co zrobić, aby nie uszkodzić lakieru z wiekowego biurka, by nie stracił dawnego blasku, ale jednocześnie zatuszować powstałe rysy?
Idąc dalej tym tropem bardzo często trafiam na pytanie od przyjaciół, rodziny, na różnego rodzaju forach w jakiej tapicerce wykonać wymarzoną sofę, fotel. Czym różni się welur od pluszu i co to jest flok? Czy przy małych dzieciach muszę zapomnieć o sofie w tkaninie? No i w końcu jaką sofę wybrać jeśli w domu są zwierzęta, tu zwłaszcza koty spędzają sen z powiek właścicielom.

 

W głowie zrodził się pomysł na nakręcenie serii filmów, w których pokażę jak należy czyścić różnego rodzaju powierzchnie, oraz przeprowadzę testy tkanin. Czyli dowiemy się, czy to co mówi producent, jest prawdą. Pomysł pomysłem, ale jak to zrobić? Dzięki współpracy i wsparciu firmy Idealmeble mogę zrealizować swój plan. Zatem zachęcam wszystkich do oglądania moich filmów, subskrypcji i informacji jakie tkaniny chcecie, żebym testowała.

 

Pierwszy filmik dotyczy bolączki wszystkich właścicieli czworonogów, ale najbardziej kotów, które zostawiają nam w podzięce za pieszczoty swoją sierść. Jak się jej pozbyć z mebli? Sami zobaczcie.

 

Uważam, że tylko czysty dom to zdrowy dom, dlatego często usuwam kocią sierść, systematyczność to podstawa. Korzystam z paru sprawdzonych sposobów, ponieważ to daje mi pewność niezniszczenia mebli. W filmie wykorzystałam metody, z których każdy z nas może skorzystać w dowolnym momencie, wskazałam ich różnice oraz efektywność. Nie raz zdarza się, iż od razu po „wizycie” kota, usuwam w danym miejscu kłaczki, co by nie roznosić ich na pozostałych meblach czy ubraniach. Na co dzień nie czyszczę fotela na mokro, jednak polecam w taki sposób usuwanie kurzu, szczególnie dla alergików. Jeżeli macie jakieś sprawdzone patenty, proszę o komentarze. Każda wiedza jest cenna.