Pantone 2018:

Ultra Violet 18-3838

 

Powoli widzę wydobywające się chłodniejsze barwy, wywodzące się z fioletu – nowego koloru roku Pantone 2018r – Ultra Violet. Po intensywnej zieleni z zeszłego roku, fiolet w ciekawy sposób może ożywić biało-szaro-czarne wnętrza.

 

Ultra Violet może być onieśmielający, ale jest również dojrzały z kreatywnymi możliwościami, jeśli chodzi o projektowanie. Przywołanie symboliki kosmosu daje nam szerokie pole manewru, enigmatycznie nieograniczone perspektywy.

 

Zestawienie mebli oraz artykułów do wyposażenia wnętrz:

 

Purpurowy marzec 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.pl

 

Nawet magazyn Elle pokusił się o stworzenie kolażu z ubrań:

 

elle.pl

 

 

Parafrazując L. Pressman, Kolor roku z Pantone znaczy więcej, niż sam „trend”w świecie designu, tak na prawdę odzwierciedla dokładnie to, co jest potrzebne w dzisiejszym świecie.

 

org. “The Pantone Color of the Year has come to mean so much more than ‘what’s trending’ in the world of design; it’s truly a reflection of what’s needed in our world today.” – Laurie Pressman, Vice President of the Pantone Color Institute.

 

Kolory z minionych lat:

 

pantone.com

 

 

Pantone Color Institute to firma konsultingowa, która prognozuje światowe trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie identyfikacji kolorów i rozwoju produktów, w zakresie stosowania i integracji kolorów jako atutu strategicznego. Uznany na całym świecie jako wiodące źródło informacji o kolorach dzięki sezonowym prognozom trendów, niestandardowym opracowaniom kolorów i rekomendacjom palety produktów i identyfikacji wizualnej, Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby wykorzystać siłę, psychologię i emocje kolorów w swojej strategii projektowania.