Purpurowy marzec 2016

zestawienie miesiąca

 

Kolorem, który mnie w tym miesiącu zainspirował, to purpura. Wokół pełno krokusów, zwiastujących wiosnę. Przyroda budzi się do życia, dlatego może by wraz z nią pobudzić nasze wnętrza?

 

purpurowy_marzec_2016_zestawienie_miesiaca_02

 

Purpura od lat symbolizuje władzę, uduchowienie i szlachetność. Jej nazwa wywodzi się od śródziemnomorskich mięczaków (łac. Purpura haemastoma). Purpura to jeden z najstarszych barwników, który został zanotowany w różnych źródłach historycznych.
Purpura jest kolorem bardzo dominującym, trzeba uważać, aby nie przytłoczyć wnętrza. Dlatego dość często wykorzystujemy tę barwę w formie akcentów i dodatków. Purpurowy dobrze łączy się z bielą, czernią, brązami, czerwieniami i różami. Przeciwstawnym kolorem jest żółty.

 

Poniżej lista 12 produktów w odcieniu purpury:

 

Purpurowy marzec 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.pl

 

 

Czekam na propozycje w komentarzach lub na e-mail dla koloru następnego miesiąca 🙂

 

zestawienie miesiaca - ewamebluje.plTurkusowy luty 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.plpurpurowy_marzec_2016_zestawienie_miesiaca_01Różowy kwiecień 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.plzolty_kwiecien_2016_zestawienie_miesiaca_02zestawienie miesiaca - ewamebluje.pl

zestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.pl