Sofa glamour jaką wybrać?

Ideal Meble glamour

Styl glamour to nowoczesny styl, który lubi przepych. Czyli jest to styl który chętnie korzysta z klasyki, z przepychu baroku i łączy to z nowoczesnością np.: poprzez wykorzystanie nowoczesnych materiałów. Sofa glamour lubi wszechobecny przepych i luksus dlatego ważne jest nie tylko jak wygląda, ale też to z czego i jak została wykonana. Sofy glamour nie tylko wyglądają pięknie, ale siedząc na nich mamy czuć się wyjątkowo. Więc sofy muszą być wygodne.

Sofa Chesterfield Classic Z Kryształkami Skóra 3 os., Foto: IdealMeble.pl

Czy sofa glamour to to samo co sofa chesterfield?

Na pewno każda sofa chesterfield jest glamour, ale sofa glamour nie musi być chesterfieldem, nie musi być nawet pikowana.

Sofy chesterfield z założenia są bardzo eleganckie i luksusowe. Wykonuje się je z dobrych jakościowo materiałów. Tapicerowane są albo wysokiej jakości welurami i velvetami lud dobrymi skórami licowymi. Wszystko co łączymy z sofami chesterfield ma być wysokiej jakości dlatego styl glamour przysposobił je na swój użytek.

Ale sofa glamour nie musi być sofą chesterfield.

Dlaczego pikowane sofy wykorzystywane są w stylu glamour?

Pikowania, zwłaszcza pikowania w sofach chesterfield tworzą charakterystyczny kształt rombu, który ma symbolizować diamenty. Ponadto powstałe w ramach pikowania zagłębienia powodują, że tkanina którą pokryta jest sofa poddaje się światłu i jest w miejscu guzików odrobinę ciemniejsza a powstałe wypukłości jaśniejsze. Ma się czasami wrażenie jakby odbijały światło.

Jak wiadomo styl glamour kocha światło i wszelkie jego odbicia, załamania.

Uwielbiam wszystko co błyszczące, czy można coś zrobić, żeby sofa była jeszcze bardziej glamour?

Sofa glamour tak jak inne meble z racji, że jest wykonywana na indywidualne zamówienie może być wzbogacona o różne elementy które jeszcze dodadzą jej blasku.

Sofa glamour tak jak inne meble z racji, że jest wykonywana na indywidualne zamówienie może być wzbogacona o różne elementy które jeszcze dodadzą jej blasku.

Sofa Glamour Palmieri 4 os., Foto: IdealMeble.pl

W aranżacjach glamour sofy glamour zamiast guzików tapicerowanych tkaniną posiadają guziki kryształowe lub kryształki Swarovskiego. Guziki te pięknie załamują światło, sofa wydaje się lekko rozświetlona.

Dobrym rozwiązaniem jest też wprowadzenie błyszczących nóżek. Wiele modeli daje taką możliwość.

W niektórych modelach sof glamour szatozy (przody podłokietników) mogą być wykonane z materiałów, które wyglądają jak lustru. Efekt jest niesamowity.

Jeśli sofa glamour ma kryształki to jaka lampa glamour będzie do niej pasować?

Lampa wisząca glamour ATLANTA 90, Foto: IdealMeble.pl

Lampy glamour to bardzo ważny element aranżacji wnętrza w tym stylu. Warto zwrócić uwagę aby to raczej lampy między sobą pasowały. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia możemy wybierać takie modele lamp glamour, które tworzą serie np.:
lampa wisząca glamour,
– lampa stojąca glamour,
– plafon glamour,
– kinkiet glamour.

Jeśli wszystkie te elementy będą do siebie pasować, to efekt na pewno będzie oszałamiający.

Tagi: , ,