Turkusowy luty 2016

zestawienie miesiąca

 

Nie raz sporządzenie aranżacji zaczyna się od koloru. Jakiś produkt wpadnie nam w oko, przez co spędzamy później pół dnia na znalezienie solniczek w kolorze czerwonym, aby idealnie pasowały do naszych pozostałych dodatków w kuchni 🙂 Dlatego wymyśliłam, aby tworzyć zestawienia kolorystyczne mebli i dodatków w danym kolorze, które mnie zainteresowały. Może dzięki temu i Wy otrzymacie inspirację na tworzenie niesamowitych własnych wymarzonych aranżacji.

 

W tym miesiącu przykuł moją uwagę turkus. Turkus to kolor o zimnej barwie, połączenie błękitu i szmaragdu. Jego nazwa wywodzi się od kamienia szlachetnego – turkusu (z nazwy Turcji – turecki kamie lub gr. kalait, ładny kamień), którego w niewielkich ilościach można znaleźć na Dolnym Śląsku, ale przede wszystkim w Iranie, Egipcie, Chinach, Tybecie czy Stanach Zjednoczonych.
Turkusowy daje nam wrażenie świeżości, dlatego jasny odcień dobrze prezentuje się w małych wnętrach. Barwa turkusowa najlepiej prezentuje się w zestawieniu z bielą, stąd też znakomicie odnajduje się w aranżacjach w stylu skandynawskim. Z turkusowym dobrze będą prezentowały się również limonka, amarant lub koral.

 

Turkusowy luty 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.pl

antiquebizu.pl

 

 

Poniżej lista 12 produktów w odcieniu turkusu:

 

Turkusowy luty 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.pl

 

 

Czekam na propozycje w komentarzach lub na e-mail dla koloru następnego miesiąca 🙂

 

zestawienie miesiaca - ewamebluje.plTurkusowy luty 2016 zestawienie miesiąca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.pl

zestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.plzestawienie miesiaca - ewamebluje.pl