Ciekawe aranżacje wnętrz

- wiklina, cegła, drewno

 

Brązy i beże za oknem inspirują do zmiany aranżacji wnętrz przed nadchodzącą zimą, np. salonu, sypialni czy jadalni. Kolor znacząco wpływa na nasz humor i samopoczucie. Zapraszam do zapoznania się z trzema ciekawymi aranżacjami z wykorzystaniem wikliny, cegły i drewna w barwach jesiennych brązów.

 

1. Wiklina w jadalni

 

Wiklina – od razu nasuwa się nam na myśl ciepło, przytulność i bezpieczeństwo, dlatego jesienne wieczory lubimy spędzać przy dobrej lekturze w wiklinowym, najlepiej bujanym fotelu.

 

Połączenie beżu, brązu i szarości, rozjaśnionych bielą tworzy proste, a zarazem rodzinne wnętrze, w którym chętnie spędza się posiłki. Dla wygody dodano na siedziskach poduszki, ładnie zaakcentowane i przymocowane za pomocą kokardy na oparciu.

 

Jeżeli chcielibyśmy wprowadzić do jadalni nieco urozmaicenia, możemy to zrobić w formie dodatków lub dekoracji stołu, którą w każdej chwili niewielkim kosztem można dowolnie zmieniać.

 

W dobrze zaaranżowanej jadalni każdy będzie czuł się komfortowo i swobodnie, a dom będzie kojarzył się nie tylko z elegancja, ale także ciepłem, do którego będzie chciało się powracać.

 

interiordesignconvention.com

 

2. Cegła w salonie

 

Cegła dawniej służyła przede wszystkim jako budulec, m.in. ścian. Od jakiegoś czasu powróciła do łask, ale w dekoracyjnej formie, tworząc ciekawą strukturę.

 

Stworzenie ceglanej ściany w salonie doda także nieco rustykalności. Jeżeli cenna jest dla nas indywidualność, warto zastanowić się nad zregenerowaną lub poddaną recyklingowi cegłach, które poprzez swoją „historię” nie tracą uroku, a mogą pochodzić z np. starych rozebranych domów. Inną opcją jest zdecydowanie się na ręcznie robione cegły, które noszą ślad niepowtarzalności rąk rzemieślnika.

 

Kolory cegieł bywają różne, od czerwieni do odcieni brązu. Doskonale współgrają z kolorami ziemi, ale także z odcieniami szarości czy bielą. Cegła, ze względu na swoje podobieństwo do kamienia, jest coraz częściej stosowana do pomieszczeń mieszkalnych, wyposażonych w duże okna, rozjaśniających wnętrze.

 

Ceglana ściana jest niewątpliwie silnym akcentem w każdym pomieszczeniu. Warto połączyć ją z drewnianą podłogą w ciepłej tonacji. Cegła może być podkreślona skórzaną kanapą lub skontrastowana nowoczesnymi meblami o zdecydowanych kolorach.

 

Ciekawe aranżacje wnętrz - ewamebluje.pl

lilzar.wordpress.com

 

3. Drewno w sypialni

 

Największym przedstawicielem brązu we wnętrzach jest drewno przeróżnych odmian w mnogości odcieniach. Stosując fornir na ścianach dodajemy niezbędnego ciepła w każdej, nawet nowoczesnej czy minimalistycznej aranżacji. Drewno pozwala bawić się dodatkami czy kolorami poduszek.

 

Meble wykonane z litego drewna stworzą poczucie bezpieczeństwa, spokoju i relaksu. Te w modernistycznej wersji będą doskonale współgrały z wnętrzem typu np. loft, zaś misternie rzeźbione z łóżkiem w stylu chesterfield.

 

Drewniane meble o ciemniejszej barwie i beżowych ścianach warto uzupełnić przyjemnym dywanem, który dookreśli aranżację, a także dopełni harmonijną całość.

 

Ciekawe aranżacje wnętrz - ewamebluje.pl

homemakerfan.com