Dekoracyjne oświetlenie

lampy szyszki

 

Dekoracyjna lampa wcale nie musi być droga, a w tych przypadkach przy odrobinie naszego nakładu pracy, tworzymy imponujące oświetlenie.

 

Wszystkie zaprezentowane lampy wykonane są z pojedynczych elementów z tworzyw sztucznych (oprócz Lampy Habitat, wykonanej z grubego papieru), które razem tworzą przestronne lampy w wyjątkowych i ciekawych kształtach. Za pomocą niedrogich materiałów i poświęconej naszej chwili można otrzymać niesamowite oświetlenie, składające się z nietuzinkowej konstrukcji.

 

Głównym elementem łączącym nie jest tylko materiał, z którego lampy zostały wykonane, ale przede wszystkim kształt, przypominający karczocha, szyszkę lub kwiat:

 

– Lampa Norm 69 – Normann Copenhagen
Kiedy Simon Karkov z Normann Copenhagen tworzył lampę, skupił się na tym, aby materiał, z którego jest wykonana był elastyczny i wytrzymywał odchylanie wiele razy. Norm 69, jak wiadomo dziś, ma długą historię rozwoju za sobą, z różnych materiałów i metod produkcji w fazie testów, poprawek i ponownie przetestowań.

 

Simon Karkov: „Jestem nieustannie inspirowany naturą. Norm 69 jest inspirowana kwiatami i szyszkami. Norma 69 to duńska tradycja projektowania abażurów jako osłony dla żarówki, tworzące miękkie światło.”

 

Wynikiem tego są silne, wytrzymałe, elastyczne lampy, które w pełni wykorzystują wpływ światła, powodując olśnienie. Lampa składa się z 69 części i może wytrzymać nadmierne wahania temperatury i może być połączona bez użycia narzędzi lub kleju.

 

Dziś, Norm 69 jest dostępna w ponad 60 krajach na całym świecie. Ten sukces jest wynikiem zewnętrznej estetyki i charakterystycznej konstrukcji lampy, która wygląda atrakcyjne w każdym domu.

 

Norm 69 w 2002 roku otrzymała nagrodę Formland Design na targach w Herning i Formland, a w 2003 została wybrana jako najlepszy produkt na międzynarodowych targach mebli IMM w Kolonii w Niemczech.

 

Materiał: tworzywo sztuczne
Kolory: biały
Rozmiar: Ø 42 / 51 / 60 / 78 cm

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

woont.com

 

– Lampa Norm 06 – Normann Copenhagen
Lampa Norm 06 – jedna z linii lamp do samodzielnego montażu słynącej z modelu lampy Norm 69 marki Normann Copenhagen. Prace nad projektem prezentowanego tu źródła światła trwały kilka lat i doprowadziły do stworzenia niezwykle oryginalnego wzoru przypominającego lilie wodne. Lampa daje dużo światła i prezentuje się pięknie w pomieszczeniach o różnorodnym charakterze. 3 dostępne rozmiary różnią się rozłożystością „płatków” lampy.

 

Lampa tworzy miękkie światło, które dobrze prezentuje się w większości pokoi. Można zawiesić ją nad stołem w jadalni, w przedpokoju, ale także w sypialni.

 

Metoda czyszczenia lampy jest bardzo prosta, wystarczy przetrzeć każdy płatek miotełką, albo umyć ściereczką pod wodą.

 

Materiał: tworzywo sztuczne
Kolor: biały
Wysokość: 24 / 27 / 31 cm
Średnica: Ø 43 / 62 / 85 cm

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

innoshop.hu

 

– Lampa Flight 55 – Novoform

Lampa FLight 55 projektu Bjarne Urhammer jest znana ze względu na swój harmonijny kształt i niezwykłe światło. Nazywana także „Białą Koniczyną” ze względu na swoją strukturę składającą się z 55 „liści” zebranych wokół centralnego „komina”, który kryje w sobie żarówkę. Ta z kolei jest niewidoczna, jednak jej światło przenika przez elementy lampy dając niesamowitą grę świateł i cieni.

 

Tworzywo, z którego wykonana jest lampa bardzo łatwo utrzymać w czystości za pomocą miotełki do kurzu lub wody. Ciepło żarówki odprowadzane jest przez specjalny otwór, dzięki czemu plastik nie żółknie.

 

Materiał: tworzywo (PVC) – 55 elementów
Wymiary: Ø 45 cm, H: 35 cm
Kolor: mleczny

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

anchovisshop.de

 

– Lampa Vita – Silvia

Lampa Silvia projektu William Ravn & Søren Christensen z kolekcji Core Line to nawiązanie do klasyki duńskiego designu. Intrygująca forma, ponadczasowa linia i skandynawski charakter tworzą niepowtarzalny klimat w niejednym wnętrzu.

 

Wszystkie produkty VITA są projektowane z prostotą i rozpoznawalnością kształtów. Ideą jest oferowanie produktów w przystępnej cenie, więc dostarczane są rozłożone, do samodzielnego montażu. Ich projekt jest jednak na tyle przemyślany, że zajmuje to maksymalnie kilkanaście minut i nie wymaga użycia narządzi ani kleju.

 

Materiał: tworzywo sztuczne
Wymiary: Ø 45 / 34 cm, H: 45 / 27 cm
Kolor: biały lub czerń i złoto

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

meblonista.pl

 

– Lampa Rococo

Lampa wisząca Rococo ma tę wspaniałą cechę, która sprawia, że tam, gdzie znajduje się źródło światła – całe wnętrze rozkwita i nabiera kolorów. Lampa Rococo przypomina bowiem kwiat, który właśnie rozchylił płatki, by ogrzać się w promieniach wiosennego słońca. Nic dziwnego, że Rococo jest chętnie używana do oświetlania wnętrz, które emanują ciepłym, rodzinnym klimatem – jadalni i kuchni.

 

Materiał: tworzywo sztuczne – abs
Wymiary: Ø 53 / 88 cm, H: 73 cm
Kolor: biały, niebieski lub czerwony

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

idealmeble.pl

 

– Lampa Knappa – Ikea

Lampa Knappa projektu Brylle/Jacobsen składa się z 54 części. Zmontowanie jej nie sprawia zbyt wielkich problemów. Lampa zapewnia nastrojowe oświetlenie.

 

Sposób czyszczenia jest bardzo prosty, wystarczy, aby włożyć lampę do wanny i za pomocą szczotki lub szmatki oraz płynu do mycia naczyń dokładnie zmyć zabrudzenia i kurz. Następnie należy idealnie wysuszyć lampę i jest gotowa do ponownego zawieszenia.

 

Materiał: tworzywo polipropylenowe
Wymiary: Ø 46 cm
Kolor: biały

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

ikea.com

 

– Lampa Aperture – Habitat

Origami to stara wschodnia sztuka zginania papieru, pochodząca z Chin i Japonii, ale także źródło inspiracji dla projektantów.

 

Lampa Aperture projektu Claire Norcross składa się z wielu części poskładanych i zakręconych 6 częściowych modułów, które wszystkie zostały wykonane z papieru. Lampę można zaprezentować w 2 wariantach, mocno skręconych „ślimakach” lub rozwiniętych, tworzących kształt dużego dmuchawca.

 

Materiał: papier
Wymiary: Ø 32 / 58 cm
Kolor: biały

 

Dekoracyjne oświetlenie lampy szyszki - ewamebluje.pl

furniturefashion.com

 

Dekoracyjna lampa może pełnić nie tylko formę ozdobną, ale także ładnie oświetlać pokój. Mnogość wzorów do wyboru pozwala idealnie dobrać interesujący nas kształt, współgrający z aranżacją w naszym wnętrzu.