Drobiazgi, maskotki, pamiątki, bibeloty..

z pomocą przychodzi szyfoniera

 

Często nie wiemy gdzie i w jaki sposób poukładać drobne rzeczy. Piętrzące się małe pudełeczka nie są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, najcenniejszymi okazami chcemy pochwalić się przed znajomymi, jednak większość gdzieś trzeba jakoś sensownie rozlokować. Dlatego meblem, wręcz do tego stworzonym, jest szyfoniera.

 

drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_02

rubylane.com

 

Szyfoniera, cóż to jest? W dzisiejszych czasach zatarły się personalizujące nazwy mebli. Kiedyś każdy wiedział co to sekretarzyk czy konsola. Dziś staramy się upchnąć wszystko do jednego worka, zwanym komodą czy stolikiem. Szyfoniera to nic innego jak mebel składający się z wielu małych szufladek, umieszczonych jedna pod drugą. Pierwowzór pojawił się we Francji w połowie XVIII wieku, służył przede wszystkim do magazynowania bielizny i różnych małych elementów damskiego stroju. Obecnie od tego służy nam właśnie pojemniejsza komoda, zaś szyfoniera doskonale zgromadzi wszystkie nasze małe skarby.

 

drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_m

labarere.com

 

Szyfoniera, jak każdy mebel, może również opierać się o dany styl, np. industrialny, art deco czy Ludwika XVI.

 

drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_03  drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_03b  drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_03c

zago-store.com

 

Industrialna szyfoniera: Wybierz szyfonierę z zacięciem przemysłowym, opartą o drewno i metal. Wykorzystaj ducha loftów i wtórnego projektowania, wywodzącego się ze starych fabryk.

 

drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_04  drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_04b  drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_04c

christies.com

 

Szyfoniera w stylu art déco: harmonia, ład i porządek oparte o klasyczną geometrię. Ujęcie estetycznej formy dla jasnego artystycznego przekazu.

 

drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_05   drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_05b   drobiazgi_maskotki_pamiatki_bibeloty_z_pomoca_przychodzi_szyfoniera_05c

adrianalan.com

 

Szyfoniera w stylu Ludwika XVI: pięć szuflad zdobionych pozłacanymi ornamentami, posiada w sobie kilka tajnych schowków.

 

Nie zamykajmy się na jedną, utartą formę. Kto szuka, ten znajdzie, a czasami powrót do dawnych modeli może wyjść nam tylko na korzyść.