Drugie życie książki

w zasięgu Twojej ręki

 

Nie tylko na świecie, ale także już w Polsce możemy znaleźć meble wykonywane z książek. Dzięki temu dostają szansę na „drugie” życie, nie trafiają na przemiał, a tworzą designerskie fotele, sofy czy stoły.

 

W dobie Internetu i tabletów, ebooków oraz audiobooków, znacznie rzadziej sięgamy po wydrukowane dzieła. Coraz częściej korzystamy z wersji elektronicznej, dzięki czemu „książki” mogą być odczytywane w dowolnej chwili, a ich treść jest bezpieczna. Każda forma ekspresji przypominająca nam o tradycyjnej formie książki, którą aby przeczytać trzeba choć na chwilę się zatrzymać (a tego w naszym zabieganym życiu najbardziej przecież potrzebujemy) jest warta uwagi.

 

Drugie życie książki -  ewamebluje.pl Drugie życie książki -  ewamebluje.pl
Drugie życie książki -  ewamebluje.pl
Drugie życie książki -  ewamebluje.pl

Producent: idealmeble.pl

 

Jest wiele książek, które trafiają na przemiał, a tu proszę można je wykorzystać jako budulec, pozwalający nam tworzyć nietuzinkowe przedmioty codziennego użytku.

 

Będąc w pobliżu takiego stołu trudno przejść obojętnie, aż chce się sięgnąć po którąś z książek. Niebanalne wykorzystanie książek w połączeniu ze szklaną taflą to nietypowy pomysł i intrygujące rozwiązanie.

 

Zamiast narzekać na marnotrawstwo książek na biurko, warto spojrzeć na to z drugiej strony. Do zrobienia tego mebla warto wykorzystać stare, nikomu już nigdy nieprzydatne podręczniki, a także niepoczytne dzieła, w które można tchnąć nowe życie.

 

Drugie życie książki -  ewamebluje.pl Drugie życie książki -  ewamebluje.pl Drugie życie książki -  ewamebluje.pl

 

Producent: idealmeble.pl

 

W ten sposób książki, które już nie mogą być wykorzystane tradycyjnie, nadal spełniają swoją misję, zachęcając do czytania. Dowiadywałam się i wiem, że ten mebel firmy Ideal Meble powstał na konkretne zamówienie klienta.

 

Ogólna idea wydaje się być intrygująca dla różnych zastosowań meblowych. Takie biurko z książek nie koniecznie będzie dobrym rozwiązaniem do naszych domów, ale świetnie się sprawdzi w przestrzeniach użyteczności publicznej tj.: biblioteki, księgarnie, hotele. Mebel prezentuje się bardzo atrakcyjnie i na długo pozostaje w pamięci, jest na pewno ciekawą alternatywą dla tradycyjnego lub nowoczesnego stołu.