Fototapeta

wady i zalety

 

Jeżeli potrzebujesz zmienić wygląd swojego wnętrza, jednak nie masz pewności co do rodzaju dekoracji, może pomyśl o fototapecie.

 

ZALETY:

 

– Bardzo szybki i łatwy montaż, z którym sami doskonale sobie poradzimy, trzymając się instrukcji podanej przez producenta.
– W krótkim czasie możemy ożywić aranżację, nawet bardzo nudne wnętrze.
– Nie ogranicza nas wybór motywu fototapety, możemy wybrać dokładnie jaki, który nas odzwierciedla, a także pasuje do charakteru pokoju. Możemy zamówić wzór z wybranym, albo z przesłanym przez nas zdjęciem, np. rodziny, domu czy ważnego dla nas widoku. Niezliczony wybór wzorów, deseni i kolorów pozwala stworzyć nam nasz indywidualny motyw.
– Fototapeta zwraca uwagę i podkreśla kreatywną część pomieszczenia.
– Odpowiedni motyw nada określonego charakteru, np. motyw kwiatowy nada pokojowi romantyczny nastrój, grafika 3D zaowocuje nowoczesnością.

 

Fototapeta wady i zalety - ewamebluje.pl

hgtv.ca/blog

 

– Bajkowe i kolorowe wzory doskonale ozdobią pokój dziecięcy, aktywując rozwój dziecka. Możemy także pozwolić dziecku wybrać motyw, np. z ulubionym bohaterem bajki.
– Fototapet może optycznie zwiększyć rozmiar pomieszczenia.
– Przy obecnym rozwoju techniki możemy cieszyć się fototapetami przez długie lata, a wysoka jakość zdjęć i wykonania oddaje realistyczność wybranego motywu.

 

WADY:

 

– Powierzchnia do przyklejenia fototapety musi być gładka.
– Szczególną uwagę musimy zwrócić przy krzywiznach ścian (przez to często stosowana jest metoda „na zakładkę”).
– Oklejenie całego wnętrza źle wpłynie na każdą aranżację, przez co będziemy czuć się przytłoczeni.

 

Fototapeta wady i zalety - ewamebluje.pl

eazywallz.com

 

– Po upływie krótkiego czasu wzór może nam się znudzić.
– Tanie kleje mogą spowodować nietrzymanie fototapety, a słaba jakość materiałów blaknięcie kolorów.

 

Fototapeta wady i zalety - ewamebluje.pl

homedit.com

 

Fototapeta do doskonała propozycja dla osób, które w łatwy i szybki sposób chcą zmienić charakter swojego wnętrza. Nie musimy obawiać się żywych stylizacji, najważniejsze jest to, abyśmy dobrze się w niej czuli. Dlatego fototapety są coraz bardziej popularne w różnego rodzaju aranżacjach.