Krzesło

- które będzie najwygodniejsze?

 

Wygląd krzesła jest ważny, ale nie najważniejszy, ponieważ niektórzy projektanci przedkładają design nad komfortem. Wybierając krzesła do mieszkania należy mieć na uwadze siedzisko, jak i oparcie, z którego się składają. Warto wybrać takie krzesło, które oprócz tego, że spełnia nasze wymagania, to jest zachowane w szukanym przez nas stylu.

 

Krzesło - które będzie najwygodniejsze - ewamebluje.pl

creative-ads.org

 

Siedzisko dobieramy indywidualnie, gdzie oprócz rozmiarów (szerokości i głębokości dopasowane pod naszą budowę ciała), zwracamy uwagę na grubość czyli miękkość.

 

Wysokość oparcia musi być dostosowana do wzrostu, aby w odpowiedni sposób wspierać plecy, dlatego osoby wysokie powinny wybierać takie o wysokości nawet 60/70 cm. Niskie oparcie jest dozwolone tylko wtedy, kiedy można wygodnie oprzeć się na podłokietnikach.

 

Rodzaje oparć:

 

– tapicerowane jest jednym z najczęściej wybieranych nie tylko do salonu, sypialni czy gabinetu, ale także jadalni. Znajdująca się pod tapicerką gąbka zwiększa wygodę, a projektantom daje możliwość tworzenia różnorodnego designu. Wykorzystywane są nie tylko tkaniny (jednobarwne, wzorzyste), ale także plusze, eko-skóry lub skóry. W razie większych przyjęć można z łatwością stworzyć i zakładać pokrowce, chroniące przed uszkodzeniami.
Tapicerowane krzesła wprowadzają do wnętrza ciepło i przytulny nastrój, dlatego coraz częściej spotykane są w kawiarniach i restauracjach.

 

Krzesło - które będzie najwygodniejsze - ewamebluje.pl

meblonista.pl

 

– miejscami tapicerowane oparcia składają się najczęściej z drewnianej ramy, w której środkowej części znajduje się gąbka, zapewniająca odpowiedni komfort.

 

Krzesło - które będzie najwygodniejsze - ewamebluje.pl

rubylane.com

 

– szczebelki pozwalają na cyrkulację powietrza, a w zależności od wariantu, mogą być usytuowane w pionie lub poziomie, a także wyprofilowane na kształt naturalnej pozycji człowieka, przez co ułatwiają trzymanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa. Takiego rodzaju oparcia produkowane są nie tylko z drewna, ale także metalu, przez co są łatwe w utrzymaniu czystości.

 

Krzesło - które będzie najwygodniejsze - ewamebluje.pl

idealmeble.pl

 

– krótkie oparcie usytuowane jest w górnej części siedziska, dzięki czemu dołem powietrze swobodnie przepływa. Niestety, ale dolna część kręgosłupa nie jest wspierana. Takiego rodzaju oparcie może być całe tapicerowane lub wykonane z wielu materiałów, m.in. plastik czy metal.

 

Krzesło - które będzie najwygodniejsze - ewamebluje.pl

ikea.com

 

Bez względu na które z oparć czy siedzisk zdecydujemy się, najważniejsze, aby było dla nas najwygodniejsze. Dopiero w drugiej kolejności musi się nam podobać i spełniać postawione przez nas oczekiwania. Obecnie na rynku oferta krzeseł jest bardzo bogata, dlatego z łatwością można znaleźć coś interesującego, a jednocześnie komfortowego.