Lewitujące łóżka

ciekawe propozycje

 

Designerzy podwieszanych łóżek są ostatnio bardzo kreatywni. Dzięki temu możemy wybrać taki model, który odpowiada nam nie tylko pod względem technicznym, ale także odnośnie wyglądu.

 

Leniuchowanie na zewnątrz, w blasku letniego słońca, gdzie owiewa nas delikatna bryza nie musi być tylko marzeniem. Hamaki są bardzo popularne, ponieważ można się zrelaksować i zdrzemnąć przy delikatnym huśtaniu się. Podwieszane łóżko może być umiejscowione na patio, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (podwieszony tak, aby nie spadł), zapewniając nam odpowiedni komfort. Dopasowany pod nasze potrzeby materac z mnóstwem poduszek dostarczy nam maksymalną wygodę.

 

momtoob.com

 

Hamaki nie muszą być tylko wykorzystywane w ogrodzie. Domowe łóżko lewitujące, zbudowane na solidnym stelażu i odpowiednio powieszone, może dostarczyć nam podobnego komfortu. W przeciwieństwie do hamaków, wiszące łóżka można podwiesić do sufitu, co daje nam dwie ogromne zalety, oszczędność miejsca i łatwość w czyszczeniu podłogi pod nim.

 

freshome.com

 

Jeżeli mieszkasz w małym pomieszczeniu i bardzo zależy Ci na przestrzeni, spróbuj wykorzystać „lewitujące łóżko”. Chowanie łóżka to jedyny wybór dla osób z małą ilością miejsca, które cenią sobie każdy cm wolnej powierzchni.
Podwieszane łóżko zaoszczędzi miejsce, unosząc się w góry do sufitu, niżej pozostawiając otwartą przestrzeń, która może być wykorzystywana do pracy czy zabawy. Poniżej przedstawię cztery koncepcje „lewitującego łóżka”:

 

– Łóżko Góra-Dół
Łóżko Góra- Dół wydaje się być typowe w swoim zakresie, umiejscowione w obrębie przytulnej sypialni. Łóżko uniesione do góry pozostawia miejsce na niską ławę czy stołki, które nawet po opuszczeniu łóżka nie muszą być przestawiane. Oprócz tego w górnej ramie łóżka można umieścić dodatkowe oświetlenie.

 

homecrux.com

 

– Mobilne łóżko
W ciągu dnia łóżko może unieść się do sufitu, przez co wolną przestrzeń możemy wykorzystać. Wysuwamy schowany stół, dostawiamy krzesło i już mamy gotowe miejsce do pracy. Mobilne łózko jest zbudowane z najwyżej jakości materiałów, pozwalających z łatwością obniżać je i podnosić, a zachowane w białym kolorze będzie doskonale wyglądało w każdej aranżacji.

 

homecrux.com

 

– Pływające łóżko
Łóżko sprawia wrażenie, jakby magicznie pływało i unosiło się w powietrzu. Twórca Chongqing z Chin bardzo sprytnie ukrył okablowanie. Dzięki ukrytym elektronicznym podnośnikom hydraulicznym, łóżko może być uniesione, a w razie potrzeby ściągnięte w dół.

 

homecrux.com

 

– Łóżko winda
Zdalnie sterowane Łóżko „winda” pozwala sobie wyobrazić dom, w którym poprzez naciśnięcie jednego przycisku stwarzamy z salonu przytulną sypialnię. Łóżko zdalnie sterowane jest poprzez pilot i w ciągu kilku sekund może być umieszczone u góry lub u dołu, tworząc więcej przestrzeni dla właściciela domu.

 

homecrux.com

 

Koncepcja podwieszanego łóżka może być stosowana w przestrzeni wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Różnorodność modeli i sposobów podwieszania pozwala nam na dopasowanie odpowiedniego, spełniającego wszystkie stawiane przez nas kryteria. Radość z wykorzystywania „Lewitującego łóżka” jest taka sama dla dzieci, jak i dla dorosłych, dostarczając nam odpowiedniej wygody. Podwieszane łóżko nie jest tylko funkcjonalne, ale także stanowi bardzo ciekawy element dekorujący nasze wnętrze.