Podświetlane schody

trend i funkcjonalność

 

Dopiero od kilku lat trend podświetlanych stopni schodów zaczął być popularny w Polsce. Dlatego projektanci oświetlenia kreują nowe propozycje, zaspokajające gust każdego z klientów.
Dodatkowe oświetlenie schodów pod względem użytkowym jest dość istotne, ponieważ stanowią one jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w domu, a na prawdę dobre oświetlenie w głównej mierze pozwoli wyeliminować możliwość upadku oraz zwiększyć bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania.

 

Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl

eneverdesign.com

 

Górne mocne światło, dobrze oświetlające schody nie jest idealne, ponieważ w nocy potrafi wręcz oślepić. Dużo lepsze okazało się światło punktowe, które doskonale oświetla pojedynczy stopień, wskazując odpowiednią drogę. W obecnych czasach jest pełno różnego rodzaju energooszczędnych źródeł, a w tym przypadku nie musimy decydować się na mocne żarówki, bo są po prostu zbędne. Wiele osób zostawia na całą noc włączone ledowe światło.

 

Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl

stairporn.org

 

Idealnym rozwiązaniem jest czujnik ruchu na pierwszym i ostatnim stopniu, który powoduje włączenie lampek w momencie wykrycia jakiejś osoby (wystarczy ustawić odpowiedni czas). Gdy tylko wszyscy opuszczą schody, światło jest automatycznie wyłączane, oszczędzając w ten sposób energię.

 


Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl   Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl

tomsguide.com

 

Nie tylko tradycyjne schody mogą być oświetlane, to właśnie nowoczesne rozwiązania dają niezwykłe pole do popisu. Efekty mogą być olśniewające, tj. na poniższych zdjęciach:

 

Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl    Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl

stairs-design-online.blogspot.com / pinterest.com

 

Najwięcej osób wybiera lampki montowane na ścianie, nisko nad stopniami. Ciekawszym rozwiązaniem, jeżeli mamy taką możliwość, jest ich umieszczenie na samych stopniach. Oprócz tego stosowany jest także taśma ledowa, która jest montowana tuż pod schodkiem. Warto pamiętać, aby najlepiej wybrać ciepłą barwę ledów, które ocieplają pomieszczenie, dodając mu uroku. Kiedy wykorzystamy ozdobne oświetlenie, warto nie dodawać nic więcej, wtedy stworzymy elegancki wygląd schodów. Niestety, ale montaż oświetlenia na całych schodach jest często dość duży, dlatego nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić.

 

Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl

stairlighting.org

 

Na koniec odnośnie schodów dodam, że czasami sami sobie nieświadomą decyzją utrudnimy życie, a także zmniejszymy bezpieczeństwo. Na poniższym zdjęciu dywan „schował” schodki, przez co nie wiemy w którym miejscu kończy się stopień.

 

Podświetlane schody - trend i funkcjonalność ewamebluje.pl

thedailyshampoo.com