Sypialnia z japońskim akcentem

 

W sypialni przebywamy sporo czasu, ponieważ często nie tylko w niej sypiamy, ale spędzamy także romantyczne wieczory czy otulamy się kocykiem oddając się miłej lekturze.

 

Sypialnia powinna być praktyczna, ale jednocześnie romantyczna, gwarantując nam dobre samopoczucie. Warto wybrać jeden konkretny styl i się jego trzymać, aby nie powstał psujący nam harmonię „misz-masz”.

 

Pierwszym elementem, na który powinnyśmy zwrócić uwagę to kolor. Najczęściej kolor decyduje jak czujemy się w danym wnętrzu, który powoduje odpowiedni wypoczynek. Zbyt wzorzaste kolory tapety czy krzykliwe kolory mogą zaburzyć przytulny klimat, dlatego w tej aranżacji ściany pozostały białe. Biały kolor jest dość popularnym rozwiązaniem, ale czasami warto pokusić się o kolor miodowy, różowy do uzyskania większej przytulności, czy niebieski i zielony, aby ożywić wnętrze.

 

Sypialnia z japońskim akcentem - ewamebluje.pl

creativefan.com

 

Nie zapominajmy o najważniejszym, czyli łóżku. Kształt i wygląd łóżka nie jest kluczowym elementem, głównie powinnyśmy skupić się na materacu. Kiedy dobierzemy odpowiedni dla nas, możemy dopasować rodzaj ramy. Dla przełamania koloru w zaprezentowanej aranżacji użyto koloru czarnego z jasnym brązem do łózka, jak i mebli.

 

Sypialnia wymaga sporo różnorodnego oświetlenia. Niezbędna jest główna lampa na środku pomieszczenia, oświetlająca równomiernie całe wnętrze. Jeżeli lubimy spędzać czas w łóżku czytając, nie zapominajmy o lampce zamontowanej na łóżkiem, która gwarantuje odpowiednią siłę światła, nie męczącą nasze oczy. Oprócz tego zwróćmy uwagę na lampki nocne, które nie muszą intensywnie oświetlać pomieszczenia, tylko dostarczać nam niezbędną ilość światła, nadając romantycznej nutki w sypialni.

 

W dodatkach także muszą występować ograniczenia. W tej aranżacji sypialni skupienie nastąpiło na styl japoński, ukazanym w np. w obrazie czy figurce. Jeżeli lubimy często zmieniać styl, pozostawmy sypialnię bez określonego gatunku, która staje się naszą kanwą przy dołączaniu dodatków.

 

Kolory, łóżko i oświetlenie to podstawa w każdej sypialni, a ich umiejętny dobór pozwoli spędzać w niej długie godziny pełne relaksu.