Oliwkowy lipiec 2018

- zestawienie miesiąca

 

Za Waszą prośbą, przyszła kolej na kolor oliwkowy. Podobnie jak z kolorem miętowym, często ta barwa jest przeróżnie określana. Zielona, brudnożółta barwa z raczej ciepłą, brązowo-czerwoną nutą często wykorzystywana jest armii, ponieważ doskonale łączy się z roślinnością.

 

Oliwkowy odcień skóry (ciemna karnacji ludności wywodzącej się z m.in. Pakistanu Indii czy Bangladeszu) różni się od ogólnie określonego koloru oliwkowego, wprowadzając dysonans, podobnie jak to było w mięcie (kolor miętowy, a właściwy odcień mięty to zupełnie inne barwy).

 

Kolor oliwkowy doskonale odnajduje się w naszych wnętrzach, uspokajając aranżację. Wykorzystany do pomalowania ścian nie przytłacza, jako barwa ziemi pomaga wyciszyć umysł, a dodatkowo można łączyć ją nie tylko z bielą i szarością, ale również z zieleniami, brązami, żółciami, czyli naturalnymi kolorami.

 

Kolor oliwkowy (Olea L.) wywodzi się z gałęzi zieleni, często określany jako brudnozielony, zieleń z dodatkiem brązu lub przyciemniony żółcień. Dosyć często mylimy go niestety z kolorem khaki, który bliższy jest tonom szarym, niż ciepłym.

 

pl.kolory.wikia.com

 

Opierając się o google również zalała mnie feeria tego odcienia:

 

 

Co ciekawego Pantone ma w tej kwestii do pokazania?

 

pantone.com

 

Poniżej zestawienie oliwkowych mebli i dodatków:

 

Kolory z poprzednich miesięcy.

Masz ciekawy pomysł na kolejny miesiąc? Napisz do mnie!