Pantone 2017:

Greenery 15-0343

 

Orzeźwiający kolor 2017 Greenery to ożywcza zieleń, symbolizująca nowy początek. Świeży kolor, który przywołuje pierwszy dni wiosny, przyrody powstającej do życia i odnowienia. Rozwijające się liście, od tego wyszli twórcy, tworząc nową erę zieleni, sugerując wzięcie głębokiego oddechu, dotlenienia się i ożywienia.

 

pantone.com

 

Osobiście lubię ten odcień, łącząc go z np. ciepłym beżem, można stworzyć ciepłe, ale nie nudne wnętrze, trzymając się jednocześnie kolorów ziemi.

 

„Greenery bursts forth in 2017 to provide us with the reassurance we yearn for amid a tumultuous social and political environment. Satisfying our growing desire to rejuvenate and revitalize, Greenery symbolizes the reconnection we seek with nature, one another and a larger purpose.” – Leatrice Eiseman, Executive Director of the Pantone Color Institute.

 

W luźnym tłumaczeniu zieleń przypływa w 2017 roku, aby zapewnić nam wsparcie, której potrzebujemy w burzliwym środowisku społecznym i politycznym, zaspokajając nasze rosnące pragnienie odmłodzenia i ożywienia. Zieleń symbolizuje ponowne połączenie, którego szukamy z naturą, z sobą nawzajem dla większego celu.

 

Kolory z minionych lat:

pantone.com

 

Pantone Color Institute to firma konsultingowa, która prognozuje światowe trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie identyfikacji kolorów i rozwoju produktów, w zakresie stosowania i integracji kolorów jako atutu strategicznego. Uznany na całym świecie jako wiodące źródło informacji o kolorach dzięki sezonowym prognozom trendów, niestandardowym opracowaniom kolorów i rekomendacjom palety produktów i identyfikacji wizualnej, Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby wykorzystać siłę, psychologię i emocje kolorów w swojej strategii projektowania.