Pantone 2022 wśród mebli

Pantone Very Peri 17-3938

 

Co roku Pantone Color Institute ogłasza kolor roku, który będzie obowiązywać w nadchodzącym sezonie w świecie dekoracji wnętrz, designu i mody. W roku 2022 wybór padł na kolor ciemnoniebieski, wpadający w fiolet, a dokładniej na odcień Very Peri 17-3938.

 

Kolor ten to ciemny niebieski, idący w odcienie fioletu. Jest bardzo naturalny i elegancki, ponadczasowy, znany nam już z przeszłości, a więc jest to kolor klasyczny, nieco nawiązujący do koloru Pantone 2020 Classic Blue. Jest to kolor mocny, intensywny, ale jednocześnie spokojny i stonowany. Według Pantone Color Institute kolor ten jest symbolem globalnego ducha czasu i przemiany, przez którą przechodzimy. Pantone Very Peri 17-3938 pomaga nam odkrywać alternatywne wyobrażenia możliwości, otwierając nas na nową wizję i przedefiniowując nasze życie.

 

 

Granatowa sofa chesterfield dlaczego warto?

 

Sofa w tym sofa chesterfield jest bardzo ważnym elementem wyposażenia salonu, do tego jest to mebel, który kupujemy przynajmniej na kilka lat dlatego warto wybrać dobrze i świadomie.

 

Na pewno sofa chesterfield jest meblem w stylu angielskim, bardzo eleganckim i ponadczasowym. Granatowy jest kolorem dość uniwersalnym, nazywany jest często “drugą czernią”  dlatego nie powinien nam się szybko znudzić. Jeżeli w naszej aranżacji wykorzystana jest granatowa sofa chesterfield to aby odmienić wygląd naszego wnętrza wystarczy dobrać odpowiednie dodatki. O pasujących kolorach napiszemy później.

 

Granatowa sofa chesterfield jaką wybrać?

 

Granatowe sofy chesterfield mogą między sobą różnić się w sposób bardzo zdecydowany kształtem.

 

Granatowa sofa chesterfield – modele klasyczne

 

Zacznijmy od klasycznej granatowej sofy chesterfield. W przypadku tej sofy klasyczne guziki, które powinny być pokryte granatową skórą zostały zastąpione guzikami kryształowymi. Sofa ta ma tapicerkę wykonaną ze skóry naturalnej. Ta  sofa w stylu chesterfield rozkładana posiada ponadto funkcję spania typu “delfin”

 

 

Sofa chesterfield Original Classic z kryształkami z funkcja spania 2,5 osobowa skóra naturalna(fofo: www IdealMeble.pl)

 

Kolejnym przykładem granatowej sofy chesterfield jest sofa chesterfield Lord Regent wykonana w najwyższej jakości skórze naturalnej typu Dubaj. Granatowa sofa chesterfield typu uszak oczywiście również należy do klasyki.

 

W odróżnieniu od poprzedniej sofy ma ona wysokie oparcie, która daje wysokie podparcie dla naszych pleców. Finezyjne “uszy” to nie tylko ozdoba, sprawiają, że na takiej sofie czujemy się bardziej odizolowani od otoczenia, czujemy się bardziej przytulnie.

 

Sofa ta posiada charakterystyczne nóżki gięte, tak zwane ludwiki. Takie nóżki nie tylko wyglądają wytwornie ale również dają możliwość łatwego sprzątania pod sofą. Zwłaszcza jeśli korzystamy z samojezdnych  robotów. 

 

 

Sofa chesterfield Lord Regent skóra naturalna typu dubaj 2 osobowa (foto: www.IdealMeble.pl)

 

Granatowa sofa chesterfield – modele nietypowe

 

W sofach chesterfield piękne jest to, że każda taka sofa jest unikatowa. W odpowiedzi na potrzeby klientów w naszej ofercie pojawiły się sofy chesterfield o bardziej wyszukanych formach. Zobaczmy zatem jak prezentują się w jedynym słusznym kolorze czyli w granacie  jako granatowe sofy chesterfield.

 

Pierwsza będzie granatowa sofa chesterfield Madame 3 osobowa. Jest wyjątkowo piękna, dlatego wielu klientów jest zainteresowanych tym modelem. Jej nietypowy kształt placów w postaci podwójnej fali nadaje jej bardzo luksusowego wyglądu. Jej kształty są finezyjne i zaokrąglone nadają naszej sofie delikatnego kobiecego charakteru. Stąd nazwa Madame.

 

 

Sofa chesterfield Madame 3 osobowa Soft (foto: www.IdealMeble.pl)

 

Wśród sof chesterfield dostępne są również modele nowoczesne między innymi sofa chesterfield London i sofa chesterfield Full Moon.

 

Granatowa sofa chesterfield Full Moon 3 osobowa jest propozycją dla osób ceniących sobie klasykę i nowoczesność. To bardzo trudny w realizacji model, który posiada pikowane na zewnętrznej i wewnętrznej stronie, oraz siedzisku. Niewątpliwe może być on wizytówką każdego salonu i miejscem do przyjemnego spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi. 

 

Granatowa sofa chesterfield Full Moon

 

Sofa chesterfield Full Moon 3 osobowa (foto: www.IdealMeble.pl)

 

Na pewno do nietypowych modeli należy również sofa chesterfield z funkcją spania bez boku 3 osobowa. Sofa ta posiada kształt szezlonga. Ta pięknie pikowana sofa chesterfield jest idealnym rozwiązaniem jeżeli chcemy mieć sofę chesterfield z funkcją spania wózkową, ale mamy za mało miejsca. Brak jednego boku powoduje, że sofa jest wizualnie lżejsza, a może pomieścić więcej osób niż tradycyjna sofa w tych rozmiarach. Jako granatowa sofa chesterfield rozkładana prezentuje się bardzo elegancko.

 

Granatowa sofa chesterfield bez boku

 

Sofa Chesterfield z funkcją spania Relax bez boku 3 osobowa (foto: www.IdealMeble.pl)

 

Granatowa sofa chesterfield jakie kolory do niej będą pasowały?

 

Do granatu pasuje bardzo dużo kolorów, często nie jest to kwestia samego koloru, a raczej jego intensywności, odcienia. 

 

Granatowa sofa chesterfield na pewno zyskuje elegancji w połączeniu ze złotem czy srebrem. Połyskujący metal w połączeniu z granatem wygląda bardzo luksusowo i elegancko. 

 

Granatowa sofa Chesterfield na tle białych mebli, ścian, dodatków wygląda lekko i nowocześnie. Natomiast z delikatną, gołębią szarością  tworzy wrażenie spójności, przestrzeni do wyciszenia się, stwarza wrażenie bezpieczeństwa.

 

Bardzo chętnie łączymy granatową sofę z odcieniami żółci nazywanymi potocznie miodami czy kolorami musztardowymi. Te kolory pasują do granatu na zasadzie kontrastu. Na tle miodowej ściany, czy zasłon granatowa sofa chesterfield będzie wyrazista, jakby podkreślona.

 

Granat pięknie też komponował się z ciemną zielenią na zasadzie kolorów dopełniających się. Wnętrze wykorzystujące takie połączenie wygląda bardzo stylowo , tajemniczo i przytulnie jednocześnie. 

 

Granatowa sofa chesterfield jaki model wybrać?

 

Na to pytanie jest bardzo prosta odpowiedź. Wybierz model z naszej oferty, który podoba ci się najbardziej. Poproś nas o przesłanie bezpłatnych próbników tkanin w kolorach ciemny niebieski i granat. Wybierz kolor, który w twoim domu prezentuje się najlepiej i spokojnie zamów granatową sofę chesterfield taką jaka Ci się podoba. Może być z funkcją spania lub bez. Wybór dodatkowych opcji i dodatków zależy od ciebie.

 

Narożnik chesterfield

 

Narożnik chesterfield (foto: IdealMeble.pl)

Tagi: , , ,