Sofy chesterfield, fotele pikowane

– meble w stylu angielskimi

 

Sofa i fotel chesterfield to doskonałe połączenia do salonu. Jakiego? Praktycznie każdego!

 

Chesterfieldy lata temu weszły na salony i z nich nie schodzą. Zmieniają nieco kształty i funkcje, ale sofy chesterfield wciąż zajmują czołowe miejsce na liście topowych mebli. Nie ma się co dziwić, bo ponadczasowy wygląd zaspokoi nawet bardzo wybredne gusta.

 

Sofy chesterfield – kunszt i piękno. Dlaczego warto je wybrać?

 


Sofa chesterfield femmediva (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

 

Dla większości wystarczy rzut oka na pięknie skrojone meble, dostojne, majestatyczne i wprost imponujące swoją klasą i stylem, by być przekonanym, że kanapa chesterfield to jest właśnie to, czego potrzebują. Głębokie pikowania, zaokrąglone podłokietniki i pełne wdzięku kształty zachwycają. Do takiego wyboru raczej nie trzeba nikogo długo przekonywać. Ale jeśli jednak, to z całą pewnością za takim wyborem przemawia kunsztowne, solidne wykonanie a także duża różnorodność modeli, obić oraz dodatków. Do wyboru jest ponad 300 wzorów i ponad 700 skór i materiałów. Meble można urozmaić o kryształki Swarovskiego, ozdobne poduszki, złote, srebrne pinezki. Dla nieprzekonanych decydująca może być funkcjonalność sofy. Niejedna kanapa chesterfield wyposażona jest dodatkowo w funkcję spania. Może być wykorzystywana do okazjonalnego wypoczynku, relaksu przed telewizorem. A dzięki zastosowaniu wygodnego materaca może w nocy zastępować łóżko. Co ważne, niektóre modele posiadają także pojemniki na pościel.

 

Sofy w stylu angielskim, przepięknie pikowane sofy

 


Sofa chesterfield classic (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

 

Sofy chesterfield to ikony brytyjskiego stylu. Kojarzone są z angielskimi salonami, czy klubami dżentelmenów. To prawdopodobnie tutaj miała swój początek ich historia. Przyjmuje się, że 4. hrabia Chesterfield żyjący na przełomie XVII i XVIII wieku zamówił wykonanie tej nietypowej kanapy. Miała łączyć wygodę, piękno i być do tego wytrzymała. Wychodzi na to, że mebel okazał się strzałem w dziesiątkę i sprostał wymaganiom, bo od setek lat cieszy się popularnością.

 

By dopełnić całość jeszcze fotel chesterfield

 

 

Fotel chesterfield classic (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

 

Fotel chesterfield – myśląc o chesterfieldach nie można go pominąć. Wspaniale uzupełni aranżację salonu, biblioteczki, gabinetu, czy biura. W tym przypadku wybór także jest niemały. Bo oprócz klasycznych modeli z niskim oparciem, zaokrąglonymi, pikowanymi podłokietnikami, w ofercie znajdziemy też tzw. uszaki. Podobnie jak w przypadku sofy, bogactwo wzorów i tkanin jest ogromne. Klient może wybierać nie tylko kształt, ale m.in. rodzaj nóżek, czy głębokość siedziska.

 

Meble w stylu angielskim zachwycają. A ich wybór podkreśli i uzupełni aranżację każdego salonu.

Tagi: , , , , ,