Sofy chesterfield rozkładane

Aranżujesz salon i zastanawiasz się, czego oczekujesz od mebla? Oczywiście by „wyglądał”. Czy to wszystko? Z całą pewnością dobrze by też by by był wygodny. A jeśli by był jeszcze funkcjonalny to można by go nazwać ideałem. Czyż to nie marzenie? Okazuje się, że w świecie mebli chesterfield jest sporo takich perełek.

Sofa chesterfield classic rozkładana (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Chesterfield to brzmi dumnie. I takie właśnie jest. Piękne i stylowe meble wspaniale prezentują się w wielu aranżacjach a to za sprawą bogactwo wzorów i kolorów. Są i te klasyczne, obite skórą z głębokimi pikowaniami, niskim oparciem i zaokrąglonymi podłokietnikami, ale także te o bardziej ekstrawaganckich nietuzinkowych kształtach (jak modele z oparciem w kształcie fali) i nowoczesne (jak te kwadratowe z wąskimi podłokietnikami i oparciem). Zarówno kanapa chesterfield jak i fotel chesterfield są stylowym dodatkiem do wnętrz. Nie jednak samo piękno i styl w niech urzeka, ale funkcjonalność. Fotele mogą dodatkowo mieć wbudowane pojemniki na pościel. A wiele sof chesterfield może być wyposażona w funkcję spania.

Sofy, kanapy chesterfield – rozkładana z funkcją spania

Sofa chesterfield march z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Może pomyślisz, że od spania masz przecież sypialnię?! Może i tak. Niemniej jednak sofa chesterfield rozkładana daje o wiele więcej możliwości. I tak na przykład gdy zjedzie się rodzina i przyjaciele jest dodatkowe wygodne miejsce do spania. Wystarczy kilka zręcznych ruchów a spod sofy wysuwa się dodatkowa przestrzeń, na której można odpoczywać. Rozkładaną funkcję sofy można także wykorzystać podczas rodzinnych seansów telewizyjnych. Teraz w wyciągniętymi nogami, w wygodnej pozycji rodzicie i dzieci mogą oglądać ulubione programy. Można też jednym, sprawnym ruchem rozłożyć kanapę i wtulić się w nią do popołudniowej drzemki.

Sofa chesterfield rozkładana do spania codziennego

Sofa chesterfield london rozkładana (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Ale jednak, jeśli do spania nie masz osobnej sypialni to i w tym przypadku sofy chesterfield przychodzą z pomocą. Wyobraź sobie, że ten stylowy mebel w dzień cieszy oko, służy do przyjmowania gości na kawę, czy herbatę, ale w nocy jest komfortowym łóżkiem. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Stało się tak za sprawą pomysłowości projektantów, którym udało się tak skonstruować sofę by schować w niej bardzo wygodny, gruby materac ze sprężynami bonellowymi. Jest on wyciągany dzięki specjalnemu, bardzo wytrzymałemu mechanizmowi. To gwarantuje, że sen na eleganckiej sofie będzie równie przyjemny, co na dedykowanym do spania typowym łóżku.

Jak widać sofy chesterfield rozkładane to majstersztyk projektantów, którzy połączyli piękno z funkcjonalnością tym samym ułatwiając wielu osobom wybór odpowiedniego mebla do mieszkania.

Tagi: , , ,