Sofy, kanapy chesterfield

– rozkładana z funkcją spania

Ułóż się wygodnie, odetchnij. Opowiem ci teraz o meblach, które porwą nie tylko Twoją duszę, ale przekonają najbardziej sceptyczną część rozumu.

Sofy chesterfield rozkładane

Sofa chesterfield madame wave z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Sofa i fotel chesterfield to takie zestawienie, któremu nie da się oprzeć. A sofa chesterfield rozkładana to majstersztyk projektantów. Jest stylowa, piękna, elegancka, a do tego… no właśnie, rozkłada się!
Kanapa chesterfield to mebel, który na salonach pojawił się już setki lat temu (gdzieś na przełomie XVII i XVII) wieku. Do dziś zachowała elegancką formę, ozdobne pikowania i tę charakterystyczną klasę i szyk. Z czasem mebel przybierał coraz bardziej finezyjne kształty (jak np. te z charakterystycznym wygięciem w kształcie fali). Obecnie do wyboru są nie tylko klasyczne sofy z niskim oparciem i wygiętymi zaokrąglonymi podłokietnikami, ale także nowoczesne, w kubełkowej formie z wąskimi podłokietnikami. Do tego możemy przebierać w setkach materiałów i urozmaicać je dodatkami. Nie ma mowy, żeby ktoś nie skroił sobie sofy chesterfield pod własne gusta.

Sofa chesterfield rozkładana do codziennego spania

Sofa chesterfield march z funkcją spania (fot.www.polskie-chesterfieldy.pl)

różne rodzaje sof rozkładanych chesterfield. Poza kształtami, dodatkami czy kolorystyką różnią się m.in. sposobem rozkładania. I tak wyróżnić należy m.in. tę typu delfin (świetna propozycja dla osób, które w salonie lubią rozłożyć się oglądając telewizję, mają dużą powierzchnię spania i szybko się rozkładają) albo wózkową (która dobrze sprawdzi się w przypadku nieco mniejszych salonów, dają dużą powierzchnię spania, idealne dla przenocowania gości) a także funkcję spania codziennego. Ta ostatnia jest doskonałym rozwiązaniem do posiadaczy naprawdę małych mieszkań, w których salon pełni także rolę miejsca do spania. Sofa posiada wygodny, 11 cm materac, ze sprężynami bonellowymi. Dzięki temu mamy wysoki komfort spania, ale nie rezygnujemy z pięknej i gustownej sofy w salonie.

Fotel chesterfield

Fotel chesterfield morall (fot.www.polskie-chesterfieldy.pl)

Równie piękne i stylowe, a przede wszystkim wygodne są fotele chesterfield. I tutaj wybór jest ogromny. Są klasyczne z niskim oparciem, zaokrąglonymi podłokietnikami jak i te w kształcie „uszaka”. Pikowany fotel występuje także w wersji z ciekawie ukształtowanym bokiem typu windsor. Jedną z ciekawszych propozycji jest wersja biurowa z obrotową podstawą i drewnianym wykończeniem. A dla miłośników subtelnego stylu jest wersja z kanałowo-tunelowym pikowaniem, która idealnie sprawdzi się w modernistycznych przestrzeniach. Wybór foteli jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Chesterfieldy to klasa sama w sobie, a praktyczne funkcje podkreślają dodatkowo ich wyjątkowość.

Tagi: , , , , , ,