Wiosenne dekoracje stołu

- ciekawe propozycje

 

Dekorowanie stołu przez niektórych jest nazywane wręcz sztuką. Dekoracje umilają nam oczekiwanie na posiłek; to dzięki nim możemy wprawić się w pozytywny nastrój, a te najciekawsze mogą nas wręcz miło zaskoczyć. Poniżej kilka dekoracji wg mnie najciekawszych lub godnych uwagi.

 

Już na samym początku sezonu warto „wprowadzić zieleń na stół”. Umieszczenie w doniczkach (lub misach, wazonach) cebulek kwiatów w ciepłym pomieszczeniu spowoduje ich szybszy wzrost niż np. w ogródku. Kwiaty takie jak żonkile, hiacynty, krokusy czy tulipany doskonale się do tego nadają. Można wykorzystać też tradycyjnie rzeżuchę.

 

Wiosenne dekoracje stołu - ciekawe propozycje - ewamebluje.pl

landscape-design-advisor.com

 

Prostszą dekoracją jest umieszczenie w kieliszkach (lub innych małych naczyniach) wody i przyciętych główek kwiatów. Szybki efekt przy minimum pracy. Warto wybrać takie kwiaty, które mają ładnie rozwinięte pączki. Najlepiej, aby ich średnica była troszeczkę większa niż średnica kieliszka, a długość łodyżki docięta do wysokości kieliszka.

 

Wiosenne dekoracje stołu - ciekawe propozycje - ewamebluje.pl  Wiosenne dekoracje stołu - ciekawe propozycje - ewamebluje.pl

polyvore.com / wpwide.com

 

Warto pokusić się o wykorzystanie owoców. Wystarczy stworzyć małą przestrzeń na ogarek czy w jabłkach czy cytrusach, stwarzając niskim kosztem nietuzinkową dekorację.

 

Wiosenne dekoracje stołu - ciekawe propozycje - ewamebluje.pl  Wiosenne dekoracje stołu - ciekawe propozycje - ewamebluje.pl

diy-enthusiasts.com

 

Zielony obrus lub serwetki w połączeniu z rozjaśniającą bielą na pewno stworzą wiosenny klimat. Ciekawym połączeniem jest biel i zieleń z niebieskim, fioletem czy różem.

 

Wiosenne dekoracje stołu - ciekawe propozycje - ewamebluje.pl

ofdesign.net

 

Jeżeli nie mamy czasu to oczywiście nie musimy codziennie z taką dbałością przygotowywać dekoracje stołu. Jednak jeżeli jest okazja, mamy troszeczkę wolnego czasu lub na chwilę chcemy oderwać się od rzeczywistości przy okazji uruchamiając naszą wyobraźnię, na pewno jest to dobry sposób. Wiosenne dekoracje dodają powiewu świeżości, a uspokajająca zieleń usposabia nas pozytywnie na pozostałą część dnia.