Wygodne meble w stylu glamour

fotele i sofy

 

Wnętrza glamour lubią kryształy, złoto, metale a także atłasowe i aksamitne wykończenia. Polscy producenci oferują o gamę mebli, które idealnie wpisują się w tę stylistykę.

 

Fotel glamour – przepiękny designerski fotel

 

 

Fotel Glamour Irene (fot. www.idealmeble.pl)

 

Fotel glamour to piękny, stylowy mebel, który urozmaici nie tylko salon, ale pięknie będzie się prezentował w sypialni, hotelowym lobby, poczekalni, barze czy restauracji. Pierwsze, co rzuca się w oczy patrząc na fotele w stylu glamour, to ich różnorodność. To co je łączy to ciekawe formy połączone z metalem, złotem i kryształowymi, błyszczącymi dodatkami. Z jednej strony wyróżnić należy meble masywne wzorowane na stylistyce angielskiej, z głębokimi pikowaniami często upstrzonymi kryształami, złotymi lub srebrnymi pinezkami. Z drugiej zaś są te o nowoczesnych, ciekawych i bardzo nietypowych formach, w których prym wiedzie połączenie weluru z metalem w kolorze złota lub srebra. To tu znajdziemy wariacje w formie muszli z tunelowym pikowaniem i solidną nowoczesną, metalową podstawą.

 

 

Fotel glamour bubble Stand Gold (fot. www.idealmeble.pl)

 

W kanon stylistyki glamour wpisują się także fotele z przezroczystymi elementami. A wśród nich modele awangardowe z wiszącą na metalowym (w kolorze srebra bądź złota) przezroczystą półkulą wyposażoną w wygodne miękkie tapicerowane poduchy wykończone welurem. W stylistyce glamour znajdziemy także fotele uszaki, ale od klasycznej wersji różniące się metalową podstawą o ciekawym kształcie.

 

Sofa glamour – elegancja i klasa

 

Sofa Glamour Elba 2 os. z kryształkami (fot. www.idealmeble.pl)

 

Styl glamour to także piękne, eleganckie kanapy. Na salonach króluje sofa glamour wzorowana na angielskiej stylistyce z pięknymi pikowaniami wykończonymi srebrnymi, złotymi, kryształowymi dodatkami. Jednym z bardziej popularnych modeli są te z zaokrąglonymi podłokietnikami, albo te wzorowane na meblach z czasów Ludwika XIV o powabnych kształtach z wytwornie wystylizowanymi nogami. Poza eleganckim formami przywodzącymi na myśl arystokratyczne domy, można także znaleźć nieco bardziej nowoczesne kształty. Są to te w prostej, kubełkowej formie z wąskim oparciem i podłokietnikami czy stylową linią oparcia w kształcie fali. Sofy mogą być wykończone skórą, welurem lub dowolnego rodzaju tkaniną. Do wyboru jest także wielkość mebla (dwu, trzy i czteroosobowe), a niektóre mogą być wzbogacone o funkcję spania. Niektóre modele są wyposażone w sprężyny bonellowe, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

 

Różnorodność wyboru i nietuzinkowa stylistyka sprawia, że meble w stylu glamour mogą być wykorzystane w różnych aranżacja nie tracąc przy tym swojej niezwykłości i luksusowego charakteru.

 

Tagi: , , , , ,